Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tišší výfuk

Tišší výfuk 14 roků 11 měsíců zpět #5454

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Vím že budu za exota, ale zeptám se. Zkoušeli jste někdo, nebo máte teoretickou představu, jaký dát výfuk, aby byl BIG (konkrétně 750) co nejtišší. Samozřejmně bez zásadního snížení výkonu nebo zvýšení spotřeby ??? Viděl jsem na netu například BIGa s výfukem z Hondy VTR , ale netuším jaký má zvuk. Pokud by se použil větší výfuk, sníží se hlučnost ? Viděli jste někdo kuchnutý výfuk ze 750tky. Jak uvnitř vypadá. Nebo dá se starý origo výfuk repasovat ? Předem díky za podnětné příspěvky.
Poslední úprava: 14 roků 9 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 11 měsíců zpět #5455

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Nejlepší je samozdřejmně originál,hodně dobré a odzkoušené je Lazer Produro,Sebring,vše ovšem chce aby mělo homologaci na silnici,protože pak můžeš mít velké problémy s Policajtama,zatím teda né u nás jako v zahraničí.
Mě se u tvé otázky moc nelíbí že nepíšeš,konkrétně proč to chceš měnit.
Můj názor je ten že nemáš moc peněz a svůj výfuk máš mrtvej jako to má většina Bigařů.
Já už mám druhý originální celý komplet vyměněn a taky stojím před rozhodnutím jak dál,protože i druhý mě začíná podávat ruku.
Co tě musím zklamat,na renovaci v klidu zapomeň,to je lepší nechat si udělat novej.
Přemýšlím o Creptusech ty jsou sice za rozumnou cenu,ale chybí jim ten potřebnej certifikát:(
Originál výfuky se nechají ještě sehnat za rozumnou cenu od lidí co si pořizují laďáky,ale vzhelem k tomu že nejnovější Big má již devět let,tak je to dnes pase.B)
Nezbejvá než vytáhnou prkenici a platit.Za peníze v Praze dům.:)
ZDE
Pokud se Ti podaří vyrobit doma výfuk,aby Ti vyhovoval a při tom nevážil více jak celá motorka,tak předem smekám a hluboko se klaním,mě se to prostě i přesto že jsem dělával výfuky na závodní dvoutakty nedaří.:(
Poslední úprava: 14 roků 11 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 11 měsíců zpět #5461

  • Mirus
  • Avatar uživatele Mirus
Brácha před pár lety kuchal výfuk 750, zeptám se jak to vypadalo, ale téměř jistě skočila spotřeba smšrem vzhůru:lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 11 měsíců zpět #5464

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Já tam mám výfuk z Afriky,je tichej,má homologaci,na spotřebu nemá vliv.Spotřeba asi nebude o výfuku,ale hlavně o stylu jízdy.A vůbec,motorka není o spotřebě,ale o radosti.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 11 měsíců zpět #5467

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
pokud to chceš co nejtišší tak bych tipoval variantu co má novější typ biga - tj. dva original laufn + mezipec. Sehnat to použitý v dobrým stavu a za dobrý peníze bude ale asi docela problém a taky "vono to něco váží" :blush:
V případě jednolaufu bych asi viděl nejrozumější řešení jako má Sabaj - tj. sehnat a namontit koncovku z Afy.
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5755

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
PRODÁM VÝFUK NA 75O origo,je docela v dobrém stavu na ty roky.Budeli mít někdo zájem tak nafotím a pošlu:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5757

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Máme tady docela dobrou inzerci. Tak ji prosím používejte na inzerování.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5765

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Dost jsem s tím laboroval na brzdě,mám na svým dr 5tej vejfuk,skončil jsem u homologovanýho sebringu,ten vyšel nejlíp není tak hlučnej a ještě to má ten spodek podobnej jako prázdná roura,nevýhoda je že stojí 12 tis,Creptus dělá dobrý výfuky ale ať se snaží jak chce žádnej prúchozí vatovanej vejfuk na jednoválci nevydrží 10 tis km(a né jen creptus),chce to každou sezonu převatovat a i tak je to dost hlučný,jediný řešení je vejfuk s komorama a to jsou většinou ty homologovaný,jinak múžu poradit,dobře funguje na zvuk i na výkon tianovej originál z GSXR1000,ale musí to bejt typ K3 K4,prodávaj se na inzerátech kolem 2000-2500,a je to fakt super,akorát je malinko větší.Kdo ho chce slyšet tak na BIG sraze ho tam múže vidět na bráchovo dr
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5768

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
To sem rád že to píšeš, už sem po tom titaniu taky pokukoval. A proč jen K3 K4 ? Nemohl by jsi poslat fotku jak vypadá na Bigovi, nebo ji dát do galerie ?
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5787

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Není špatný od Laseru-pro duro stojí nějakých 9 tis.kč,ale nemusíte řešit vatu.Já mám racingovu (určenou pro sportovní účely) nehomologovanou koncovku a jsem spokojen.Neměl jsem možnost porovnat s homologovanou,ale určo bude cajk.Původně jsem motku koupil s výfukem od RP tuning,nebo nějak tak a to je proti Laseru jebka-Dělalo to hroznej bugr a nedalo se to vyladit
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od MotejlKuba.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 14 roků 10 měsíců zpět #5801

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
protože K3-4 je skoro o 10 cm delší než ten starší,má totiž na začátku komoru i s katalyzátorem,a jak to vypadá tak ta komora je tam dúležitá protože když jsem zkoušel ten starší tak byl BIG přidušenej,prostě neměl ten šmrnc co má mít
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 13 roků 11 měsíců zpět #8248

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Tak sem tam nakonec dal titanium triovál z GSXR 1000 r. 2006 a nechal si do něj uděla tlumítko z hliníku. Bez tlumítka je to dost randal, vevnitř je jen katalizátor a nakonci zahnutá trubka. Zatím je hlučný asi jako originál, ale ještě mám nějaký nápady jak ho trochu utlumit, uvidím jak to dopadne. Jinak trochu víc trčí do strany, což mně osobně neva, ale kdo má boční kufry, tak by asi zavazel.
Každopádně sem při té příležitosti vzal svod ocelovým kartáčem a natřel barvou na kamna.
Doporučuji po takovém nátěru nestartovat v garáži.
Myslel jsem že mi hoří mašina, takovej čmoud a smrad sem nečekal. Ale jak se to vypálí tak to přestane.
Poslední úprava: 13 roků 11 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 13 roků 11 měsíců zpět #8499

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Zdarec. Tak jsem dal na Bigoše novej výfuk - Kreptus. Většina lidí asi ví, co jsem tam měl původně za výfuk - hodně hlučný JAMA, neměl díru v zádu, ale takové mřížky po straně. Teď jsem se vrátil z ježdění a jsem z toho hodně rozčarován:silly: . Mám úplně jinou motorku, než jsem měl. Vím, že tady hned "někdo" namítne, že je to nesmysl, ale mě je to fuk;) .
Výfuk Jama jsem chtěl hlavně vyměnit z důvodu velké hlučnosti a taky proto, že Bigovi chyběla maximálka. Šel od spoda perfektně, jako brus, jen plynem na zadek, na dvojáka jste díry doslova přeskočili, ale jeho dech se strácel ve vyšších otáčkách. Brzdu jsem v terénu skoro nepotřeboval, stačilo ubrat.
Teď mi ta moje motorka připadá jako gumová, jako takovej skutr. Vezmu za plyn a NIC:blink: . Rozjíždí se to nějak pomalu, ale pak to jede postupně pořád až do vysokých otáček. Kvalty tam teď ale padají nějak měkčeji, jak do peřiny. Musím také dříve podřadit, aby sebou motor necukal. Když uberu, dojíždí delší dobu.
Přílít jsem domů, vzal šroubovák a vyndal takovou tu koncovku. A trádá znova zkoušet. Trochu se to zlepšilo, ale ten spodek to prostě nemá ani náhodou! Tak si to ještě nechám projít hlavou a uvidím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 13 roků 11 měsíců zpět #8502

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Vorel: Turisti pod mostíkem před Kokořínem říkali, že si měl dobrej vejfuk ;) :laugh: :side:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tišší výfuk 13 roků 11 měsíců zpět #8504

  • Chrissostom
  • Avatar uživatele Chrissostom
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 94
  • Karma: 152
Áno, môžem to potvrdiť, keď sme boli na tej projížďke na zraze vo Dvorcoch, nemusel som mať ani otvorené oči, stačil sluch - smer Tvoj prdkajúci výfuk.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.266 sekund