Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: DOKLADY

DOKLADY 14 roků 10 měsíců zpět #5875

  • TYMI
  • Avatar uživatele TYMI
Ahoj všem Doktorům..potřeboval bych poradit s přihlášením Biga ze švýcarských dokladů na české. Koupil jsem DR BIG 750 S, r.v. 1988 na švýcarských dokladech a mám pouze odhlášený techničák. Přihlášení bude asi velký problém, ale přesto věřím, že to musí nějak jít. Motorka je v perfektním stavu a je škoda jí nepřihlásit. Pokud to bude problém, budu asi muset sehnat CZ papíry. Nemáte s tím zkušenosti ?..díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 10 měsíců zpět #5876

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To Ti bohatě stačí.
Nejlepe vyrazit k Vám na úřad s rozšířenou pravomocí,zaplatíš několik poplatků a technickou,ověření výrobního čísla pojistku a můžeš Biga používat.
Všechny informace Ti dají tam.
České papíry k tomu nepotřebuješ,pokud nechceš udělat nějaké šméčko na úřady nebo na Bigaře;) ;)
Problémy bývali začátkem devadesátých let,dnes v EU je toto absolutně bez problémů.:) :)
Přeju Ti pohodové úředníky a malou frontu na všech institucích.:) :) :) :) (ÚsrP a STK).
Možná zaplatíš DPH,ale to přesně nevím,jak je to se Švycarskem,které ač není v EU,tak má plno vyjimek.
Mohli by po tobě chtít fakturu o zaplacení,ale spíše budou mít tabulky,buď v klidu veterán to ještě není a tabulkově to hodnotu má Jawy 350/639
Vše se dozvíš na Tvém úřadě,tady jen dohady,protože každej bydlíme v jiném kraji a máme jiné úředníky:( :side: :side:
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7640

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
chlapi ptřeboval bych se poradit a nechci otevirat nove vlakno kolega ma 4kolku něaky linhai nebo co a je homologovana na cesty ale kromě kupni smlouvy nema nic jsou něake šance žese to da přihlasit???? dik moc za info
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7645

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Krom toho že se jedná o čtyřkolku se šikmýma vočima,jsi nenapsal vlastně nic.Kde ji koupil,jestli to aspoň ten techničák mělo či jakou to má homologaci,atd.To se pak špatně radí.:ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7664

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
nooo jeto linhai 280ccm 4*4 a koupil ho od něakeho borce v čechach ktery provozoval cca 4 stejne 4kolky na jeden tp a prodaval je,ma to zrdcatka a vše pro homologaci na cestach uvažovali jsme k tomu sehnat papiry protože objem ani značku nikdo nepozna ale 2*4 a 4*4 už asi jo
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7666

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
No tak když někdo otypoval tu jednu,tak asi musí jít i ostatní ne?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7684

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
no tojo jenže tipek ma vysledku jen kupni smlouvu a nic vic
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7812

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
chlapi dneska jsem byl na technicke že přihlasim moto a pak to žačalo mam V.techničak a odhlašku jenže mi na dvou stkačkach žekli že potřebuji akreditaci od suzuki tak ted nevim voco go nebo aspon nevite kolik to stoji?? a oco se jedna dik moc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7816

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Ahoj. Big se nikdy v Čr neprodával, tak asi nemá homologaci. Přivezl jsem z Německa dva Bigy a vždy jsem musel na firmu Contest Praha posílat žádost o homologaci. To byl oficiální dovozce Suzuki. Je to ale už hodně dlouho. Stálo to tenkráte 5 x 2000.- (světla, emise, hlučnost, brzdy, a ještě něco). Jak je to dnes, nevím. Ale auta a motocykly, které se u nás a v unii prodávaly, normálně přihlásíš. Bohužel Big se u nás nikdy neprodával a když se prodával v unii, tak my jsme v ní ještě nebyli. Tak to možná bude mít vliv.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7818

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Sám jsem se s tím setkal ale hodně se to liší kde to děláš .Biga mán z německa udělal jsem stk tam mi vystavily tschnycký protokol a přílohu k tech. protokolu s tím že to stačí bylo to v ustí n labem po příjezdu domu jsem celý žhavý běžel přihlásit ale ouha našemu tech komisaři to nestačilo :ohmy: :ohmy: chtěl ověření od suzuki cena 5000 tak jsem kontaktoval dovozce a ten mi to bez problémů přihlásil :lol: a poslal mi čistopis takže jiný kraj jiný mrav někde to jde a někde ne .:angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7819

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
V zásadě by mělo platit,že vozidlo či motorka jestliže má homologaci pro některý stát Unie,tak ji v jiném státě Unie již nepotřebuje.Pozná se to podle štítku na krku řízení.Mělo by tam být vyznačeno velké E plus nějaké číslo.Protože ale žijem v téhle krásné zemi s největšími blbci s úředním razítkem,věchno může býti jinak.:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7820

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No já s tím taky neměl problém, je dovezenej asi před 2 rokama z Itálie, technickou mi zajistil dovozce a na dopravce si všechny papíry převzali a asi po týdnu mi vydali českej techničák, homologace jim zjevně stačila ta z Itálie asi v rámci EU. Tady si prostě každej úředník vykládá zákony po svým a nikoho to nesere.
A jak to čtu, jestli budu někdy kupovat jinou moto tak jedině na českejch papírech.
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7824

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Souhlasím se všemi, záleží kdo a kam to přinese přihlásit. Někdy se člověk diví, co všechno je "legálně" možné.
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7826

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
nooo jo ve slezku toje asi o hovnu:lol: ten chlapik do toho koukl a zjistili jsme že to ma homologaci,,omologazione,,ale jak už jse tu psalo ofiko seto tu nedovaželo tak proto ti problemy,noo a nate prvni stk mi řek žeji ma v počitači ale od roku 92 a vyš a zřejmě mu asi jeho stara nedala protoře byl neochtny to řešit a ještě mi řekl proč jsem si koupil tak starou motorku čura....:blink:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:DOKLADY 14 roků 1 měsíc zpět #7827

  • Herman
  • Avatar uživatele Herman
a ještě se zeptam že pry motorku mužu přihlasit jen v mistě trvaleho bydliště????
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.401 sekund