Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kovářská replika nosiče

Kovářská replika nosiče 14 roků 4 měsíců zpět #6709

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
Protože se mě letos povedlo (jako každý rok :blush: ) mít havárku a docela hustokrutě rozmlátit bigátora, přišla samonoha nařadu oprava.
Čím dál víc zjišťuju že kvalitní ocel je prostě lepčejší než slitina - jak u starších bigátorů tak i u novějších typů se nemálo stávalo že zadní nosiče praskaly v úchytech - slitina je holt křehká. Obzvláště křehkou je například v případě, že s ní třeba praštíte vo zem v rychlosti přez kilo :P :angry: B)

Svařování hromady šrotu opravdu nemělo smysl a náhradní kus stejného typu nevypadal jako nejlepší nápad, tudíš sem oslovil kámoše Hynka kterej jest kovářem, aby mě ukoval nějakej lepčejší nosič. Pokud možno nosič-praktický-nárazuvzdorný-domácí- obecný-kovový :unsure: .
Hynek to udělal ve svém stylu a s výsledkem jsem velice spokojen - jednoduché, praktické, fešné :) .


Větší obrázek hýr

Je to komplít menu bezešvá poctivá trubkařina silnostěného charakteru spolu s macatou pásovicí, dokonce i patky a zámek na kufr jsou v celokovové podobě. Celý to komplet precizně pasuje na originální montážní otvory B)
Tvar držadel spolujezdce se vykoumákoval přímo na dílně a v realitě batůžek říkal že se za to drží mnohem líp než za ty origo madýlka :kiss: .

Tento šikovný pan kovář mi ještě před havárkou předělal padací rámy na opravdovou hardcore verzi. Test kterej sem jim dal při havárce byl hodně hustej - ale padáky se nehly - a hlaaavně zachránily moji nohu :) Sou to totiž padací rámy dvouřadý, zesílený a vyztužený a pro zichr ještě extra zapatkovaný na rámu - nafotím a hodím je sem na forum taky - je to ozajstno kwalitní prácička.

Kdo by chtěl kouknout co tady ten šikovnej pan kovář všechno umí tak se mrkněte na Hynkovi stránky - vše co tam je k vidění je práce jednoho muže (a stejně sme tam ani nedávali všechno :blush:
Podle mého názoru jasná ukázka toho že šikovné zlaté české ručičky ještě uplně nevymřely.

kovářské stránky

Jízdě Zdar a Práci Čest ! :cheer:
Ride to Live & Live to Ride
Poslední úprava: 14 roků 4 měsíců zpět od Yankee BiG.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kovářská replika nosiče 14 roků 4 měsíců zpět #6710

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Yankee napsal: "Tvar držadel spolujezdce se vykoumákoval přímo na dílně a v realitě batůžek říkal že se za to drží mnohem líp než za ty origo madýlka . "


Vypadá to opravdu moc pěkně, batůžek se drží zuby drápky a sedí se jí určitě líp než na víku kufru :side: :) A co teprve až vezmeš spolujezdkyni mezi Tebe a batůžka, ta Tě teprve pochválí ;) :) :side:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Poslední úprava: 14 roků 4 měsíců zpět od Prema. Důvod: a
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kovářská replika nosiče 14 roků 4 měsíců zpět #6711

  • Rico
  • Avatar uživatele Rico
Hod sem prosím fotky tech padáků, ty by mě zajímaly. Mám standartní a přijdou mi jak z másla...Takže kdyby byly dobrý a pan Hynek je třeba udělal ještě jednou...;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kovářská replika nosiče 7 roků 8 měsíců zpět #24581

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Čau, stránky kovárny už nefungujou, ale nedal by se takovej nosič ještě sehnat nějak? Origo už mi popraskal 2x, tak už jsem nad ním zlomil hůl :) Bohužel cokoliv co dělám z trubek vypadá jak po obrně, takže bych milerád koupil hotovku (z jeklu bych to asi dal, ale to je hnus). Jen teď koukám-takhle má 800 chycenej ten nosič origo? Na 750 je to zboku na každý straně na dva šrouby a pak 2 zvrchu dol na ocásku. Asi by to fungovalo i takhle, ale teď nevím přesně.. Tak nějaká rada? Díííky :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kovářská replika nosiče 7 roků 8 měsíců zpět #24582

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...neválej se s tím po zemi a nic praskat nebude :cheer:, já mám už nosič pověšený v garáži, vyřešil jsem to padáky s madly, batožinu přikurtuju, nosič mně netřeba...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kovářská replika nosiče 7 roků 8 měsíců zpět #24583

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
:D teď jsem v tom byl skoro nevině :) jen špatná shoda náhod jak v černobylu...ač prázdnej (plastovej) kufr+hopskavá cesta (Lura)+postupný povolení všech šroubů (proč to není z jednoho kusu?)=rozlámáno a od kola zežraná nová odrazka a 1/4 SPZ :)

no teď už se asi nikam dál nechystám a někde se od vás zas inspiruju :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kovářská replika nosiče 7 roků 8 měsíců zpět #24584

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 288
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Zkus 608350401... to by měl být telefon na kovarna sh...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Kovářská replika nosiče 7 roků 8 měsíců zpět #24614

  • michal5u
  • Avatar uživatele michal5u
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 47
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 0
Díky Láslo, nakonec jsem se u nás domluvil s klukama, že budou zas něco dělat na svý motorky, tak že něco vymyslíme. Ale dík za snahu :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.853 sekund