Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: lakování moto

lakování moto 15 roků 11 měsíců zpět #790

  • orlen
  • Avatar uživatele orlen
čau lidi.Poradíte, prosím - chtěl bych nechat komplet stříknout bigouše (plasty, plechy i motor). Poradíte někdo kvaliní motolakovnu v Praze a okolí? Máte s tím někdo zkušenost? Na kolik to cca vyjde včetně odstrojování a nastrojování? Díky. O.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 11 měsíců zpět #798

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Vybírej pečlivě pač plasty se stříkají uplne jinou barvou než kov a neodborně odvedený nástřik se časem projeví
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 11 měsíců zpět #803

  • LadaBolech
  • Avatar uživatele LadaBolech
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 114
  • Karma: 2
Lakování začíná být dost drahá záležitost tak nevím jestli se ti vyplatí to nechávat dělat někde komplet. Lepší je koupit "netknutého" Bigouše, ušetříš ranec. Lakování jednoho dílu vyjde v lakovně cca na 2500 kč (zase záleží v jaké kvalitně to chceš mít) Lepší je to komplet rozhodit a ocelové díly nechat opískovat a nastříkat do práškové barvy. Rám na krosku mě vyšel na 2 litry a je luxusní. Podle cen naší (auto) lakovny by tě to vyšlo tak na 20 litrů, ale tato cena je jen za lakování. Pokud to má být i s demont. a mont. bude cena úplně rozdílná. Na druhou stranu ti to může cáknout kdejakej šmoula doma na dvorku a nedáš víc jak 10 litrů (mam tuto zkušenost a už bych to neudělal)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 11 měsíců zpět #811

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
2000 za ram práškem mi přijde docela dost. Ja si nechal delat kyvku práškem trivrstve za 220kč v Plzni a super. Nadrz jsem si nechaval striknout origo barvou suzuki. prava nadrz me vysla komplet na 2000,- A to jsem objel asi pět lakoven kde mi rekli ze to jak to mam strikly tak to proste neumi...

myslim že by to nemel byt takovej ranec pokud to tam privezes po dilech...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 11 měsíců zpět #816

  • SIBI
  • Avatar uživatele SIBI
U nás ve vedlejší vesnici je maník, kterej by mi plasty stříkl za 5000 i s barvou. Je taky motorkář a stříkat docela umí. Jenže nemá čas. Tak se jdu zítra zeptat do lakovny a uvidim. Doma si chci stříknout jen kovový věci, toho plastu se bojim.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 7 měsíců zpět #1993

  • Dan
  • Avatar uživatele Dan
zdar orlen. nevim,ostatnim se to mozna nebude moc libit,zvlast tem co preferuji profesionalitu,ale aspon jen tak pro zajimavost ti tu napisu,jak sem si ja striknul xtecko. splichl sem to pred rokem a drzi. plasty sou celkem jednoduchy. prvne sundat,pak umit od vseho bordela silne jarovou vodou,pak 800 smirglem(vodnim) to zdrsnit(papir musis namacet),peclive nic nevynechat,kdyz pres to prejedes prstem,musi to drhnout. pak to cely odmastis nejakym spiritusem,a od ted uz jen v rukavicich,abys to zas nezasral. na strikani by byl dobrej nejakej kompresurek a pistolka,nebo aspon airbrushova tuzka na elelktriku,no, to ale doma asi nemas. ja to delal taky sprejem. vyber misto,nejlip tak 20 celsia a bez prachu. napoprvy to vem jen uplne zlehoucka(prvne poradne protrepat a prostriknout trysku spreje jen tak naslepo). po prvni vrstve tam hod jeste tri s odkokem 30-40 min.,aby se jeste mohli spojit,ale zas ne moc po sobe,at ti to nepotece. hlavne se vyhni tomu,aby si behem jedne vrstvy pretahl dvakrat jedno misto.

co se ramu a ostatniho kovu tyce,nejlip opiskovat,bo s brousenim by sis docela dal. ale o je na tobe:woohoo: . pak nejakou plnici zakladovku mekkou,ve spreji,nebo stetcem(ale to pak musis dokonale vybrousit dohladounka,takze lip,kdyz ti to nekdo namicha do spreje. prvne pretahni jen rohy ,svary apod. pak to vem dvema vrstvama celi. kryci barvu si zase nech namichat nejakou tvrdou a vem to zase na 2-3 vrstvy. nic neuspechej,a kdyz se ti to nekde sleje,tak to nech zaschnout,vem to 800vkou pod vodou a :woohoo: zopakuj.

jak sem rekl na zacatku,neni to extra profesionalni,ale je to to nejlepsi,co ti muzu poradit. a vyjde te to tak kolem 1500. me to na xtecku drzi dobre a libi se to,zatim nikdo nepoznal,ze sem to delal sam. a tim koncim,datlovani mi moc nejde, pisu dvema prstama a je to fuska:side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 7 měsíců zpět #1997

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
Celej rám opískovat a nastříkat do komaxitu nás vyšel na 800kč bez daňovýho dokladu. Požadavky byly aby sme rám přivezli odstrojenej a ve všech otvorech kde jsou závity nebo do nich jde jinej díl byly ucpávky. Jednoduše se to řekne ale trochu hůř udělá - kompletně rozebrat celýho biga je docela fuška a složit ho zpět tak aby bylo všechno tak jak má a nic ti nezbylo je možná ještě složitější :cheer:
Přestříkání všech plastů na bigoj tj. blatník, lopata, nádržový plasty a podsedláky nás přišlo bokovým kšeftem v lakýrně něco málo přez osum táců a k tomu nutno ještě připočíst sadu novejch samolepek takže to ve finále tu desítku udělalo. Horší než finanční částka ale byla časovka - čekalo se na to skoro dva měsíce - jak ti totiž řekne většina lakýrníků tak radějc udělají pět aut než jednu motorku :angry:
Sehnat člověka kterej by ti to rozebral, všechno ošéfoval a zařídil a nakonec i zpátky bezchybně složil je podle mě nesplnitelnej sen - a pokud by si přecejen někoho ochotnýho sehnal tak to bude stát docela bakuli peněz.
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 15 roků 4 měsíců zpět #2434

  • Rimmerak
  • Avatar uživatele Rimmerak
Ahoj. Vím , že to nemá s motorkama nic společného, ale je tu návod na krásný lakovaný povrch. Sám jsem uvažoval o tom si přeláknout blatník a podsedlový plast, protože je červený a nelíbí se mi. Ale ještě sem se na to nedostal. Myslím, že tyhle článečky o lakování stojí zato, protože povrch, který tenhle týpek dokáže s obyč spreji je úžasný.

pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_c...limit=1&limitstart=4

pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_c...limit=1&limitstart=2
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 12 roků 1 měsíc zpět #14304

  • Mamut
  • Avatar uživatele Mamut
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 7
Rám jsem nechal opískovat v trymena.cz za 300,-Kč.
Ve komaxit.wz.cz jsem nechal udělat lak za 700,-.
Tady jsou foto:
fotoalba.centrum.cz/photos.php?aid=24128...npage%3D0%26page%3D1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 11 roků 6 měsíců zpět #15655

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 989
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Nevíte jak je to na dporaváku s přepisem na jinou barvu?Slyšel jsem že na motorky to nechtěj moc přepisovat a dělaj fóry.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 11 roků 6 měsíců zpět #15659

  • Eifel
  • Avatar uživatele Eifel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 43
Taky jsem barvu neřešil. Narazil jsem ovšem při technické. Byl jsem slušně z STK vykázán. Dostal jsem ji teprve až poté, co jsem si v TP nechal barvu aktualizovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:lakování moto 11 roků 6 měsíců zpět #15664

  • Kodus
  • Avatar uživatele Kodus
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
U nás za 50kč bez problému
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.177 sekund