Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: poraďte proč nejede

poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1110

  • cash
  • Avatar uživatele cash
čaute. tak jedu a najednou to chcipne. jakoby došel benzin. Ale toho je tam dost, podle všeho z nádrže jde dobře a svíčky jsou nový, tak ty by to snad taky neměly být. Startuje to dobře, ale nenaskočí vůbec. Tak čím by to mohlo být? Něco v elektrice? Díky za rady (ráno se do toho musím pustit)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1111

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No nebýt toho že ti to chcíplo za jízdy, podobalo by se to tomu co sem řešil teď já. Točila dávala jiskru benzín šel ale nechytla. A bylo to slabou baterkou. Stačilo přes kabely připojit starou baterku od auta a hned naskočil. Takže to vyřešila nová baterka.
Benzín ti jde z nádrže, ale dojde až do motoru, jsou svíčky mokrý, dávají jiskru ? A co vzduchovej filtr, není ucpanej ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1113

  • cash
  • Avatar uživatele cash
Tak nevim, ale když je slabá baterka, tak by neměla ani dobře točit, ne? Zkusim ty svíčky, filtr má najeto 2 tis Km jen po silnici, takže ten by to být taky neměl. Jedu se na to podívat, kdyby někoho ještě něco napadlo, tak mi neváhejte zavolat 774837285, budu vděčnej za každou radu. Díky čus
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1114

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
... vzdyt to mas tyden ze servisu ... :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1115

  • kozel
  • Avatar uživatele kozel
Ahoj,
zkus se podívat na palivové čerpadlo. Já ho mám nefunkční a jakmile mám cca třetinu nádrže, tak to taky chcípá. Většinou stačí chvíli počkat, nechat mašinu opřenou o stojánek a jede se zase o kus dál.

Pro Icemateje: Tyhle problémy mi začaly až po vyzvednutí mašiny ze značkového servisu :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1116

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Pozor na to. Radeki má naprostou pravdu. Baterka někdy točí jak o život, ale už nemá tu potřebnou sílu na zapálení. Pak pomohou kabely a potom dobít případně koupit novou bateku.
Náhlé zdechnutí může být i smětím v karburátoru. Palivový filtr předpokládám máš. Pokud je tam dlouho, vyměnit.
Dost benzínu je kolik ??
Ještě mrkni na pružinku od bočního stojánku. Případně spínač.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1117

  • cash
  • Avatar uživatele cash
Tak kluci, přišel jsem k mašině, cvrnknu a jedu. Pro sichr to doma rozhodim a pokoukám se. Jinak moje verze si myslím, že nějakým záhadným zpusobem nešel benzin, pak jsem se to snažil nastartovat a uchlastal jsem ji. A když si přes noc odpočinula tak zase běží. Jinak pružinka od stojánku je dobrej nápad, podívám na to. Ale na volnoběh by to muselo přeci jít. Je tam čidlo jen když se zařadí rychlost, ne?
Baterka nevím jak je stará, proměřím, dobiju. Ale vždycky to chytne jak po másle. Jinak filtr má taky najeto cca 2500 km, tak by taky měl bejt dobrej. A zajímavej poznatek kozle.. Kdy ti to přesně dělá? Měl jsem v nádrži přesně 10-12 litru - je to možný?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1126

  • kozel
  • Avatar uživatele kozel
Ahoj,
nejsem schopen Ti přesně odpovědět, ale když se mi to stalo naposledy, benzín v nádrži byl vidět a na rezervu jsem se ještě nedostal. Pro samospád se uvádí potřeba minimálně cca 1/3 nádrže (viz článek Aldyho rady první odstavec). Při nádrži 24 litrů u mého typu je to tedy cca 8 litrů, u ostatních typů je to cca 10 litrů...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1132

  • cash
  • Avatar uživatele cash
No tak tím by to mohlo asi být, páč jsem zjistil, že jsem měl otočenej hadičky z nádrže do kohoutu a tudíž jsem jezdil pořád na rezervu. Ale na druhou stranu už jsem několikrát tankoval kolem 25 litrů, takže by to mělo fungovat. No je to záhada, ale jezdím a vše je jako předtim. Takže se závada sama odstranila. No zajímavé (tak proč kurňa vůbec vznikala?)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1140

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tohle vypadá na membránu v čerpadle.Když máš dost benzínu,teče do karbeců samospádem.Zkus napojit benzín mimo pumpu provizorně hadičkou třeba z plastové lahve,zvedni nad ůroveň karbeců a vyzkoušej.Tuhle závadu jsem již měl,a dost se u toho natrápil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1142

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Mám to chápat tak, že když je nádrž plná, neměl by správně při chcíplým motoru do karbeců týct benzín ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1144

  • kozel
  • Avatar uživatele kozel
Když je nádrž plná, tak benzín poteče do karburátorů i bez čerpadla. Pokud je však benzínu méně nežli 1/3 nádrže, tak se do karburátorů benzín bez funkčního čerpadla nedostane...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte proč nejede 15 roků 9 měsíců zpět #1170

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
odvzdušnění nádrže máš funkční ?
(většinou stačí prošťárat drátkem)
nedostal se cizí předmět do sacího traktu u vzduchovýho filtru ?
(kus hadru nebo kousek igeliťáku dokáže dělat záhadný věci)
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.502 sekund