Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Kdy měřit olej?

Odp.:Kdy měřit olej? 12 roků 7 měsíců zpět #12627

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
A kdyby Aldy neměl tak Ti jí na dovolenou můžu půjčit. Já toho moc nenajezdím, ale co kdyby!!??
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kdy měřit olej? 12 roků 7 měsíců zpět #12630

  • Zbyněk
  • Avatar uživatele Zbyněk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • BIG nováček
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Díky mockrát za nabídku. Pokud by nebylo zbytí, tak bych Tvé pomoci využil. Díky mockrát. Ale doufám, že do té doby seženu náhradní víčko. Aldymu jsem se už ozval, tak snad mi opět vytáhne trn z paty :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kdy měřit olej? 12 roků 7 měsíců zpět #12633

  • Henry
  • Avatar uživatele Henry
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 6
  • Karma: 154
Čistě náhodou jsem teť nedavno četl jeden článek a tam to popisuji takto.
Stav oleje je závyslí na teplotě oleje. Čím vyšší je teplota, tím vyšší je stav oleje v olejové vaně. Kontrova množství oleje na studeném motoru může způsobit špatnou interpretaci a tím chybné množství oleje.
Správné množství motorového oleje je zaručeno pouze po delší jízdě, kdy je motor zahřátý na provozní teplotu. .... Motocykl zahřátý na provozní teplotu držet kolmo. ... Měrku oleje nasaďte na plnící otvor, ale nešroubujte. B)

Já měřím za studena s měrkou zašroubovanou. Kdo se má otravovat s horkou měrkou. :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kdy měřit olej? 12 roků 7 měsíců zpět #12636

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Proto jsi měl taky málo oleje a ztratil jsi klíč. To byl asi od Bigouše ochranný mechanismus.
I po výměně oleje píšou všude, že bys měl nastartovat, nechat tři minuty běžet, změřit NEZAŠROUBOVANOU měrkou a zkorigovat stav oleje na optimální hranici. Tak.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kdy měřit olej? 12 roků 7 měsíců zpět #12648

  • Zbyněk
  • Avatar uživatele Zbyněk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • BIG nováček
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Tak po kontaktování Suzuki jsem zjistil dost špatnou zprávu. Oficiální zastoupení již není schopno šroub olejové nádrže objednat. Proto bych Vás chtěl požádat, jestli by byl někdo tak hodnej a mohl mi změřit průměr a stoupání závitu toho šroubu. A případně i změřit délku měrky oleje. Na internetu jsem našel šrouby se zabudovaným teploměrem, což by nemusela být špatná alternativa.
Díky moc všem
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.163 sekund