Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: BENZÍN - kvalita

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26508

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Zdar bigaři, doteď jsem nevěřil že může být některý benzín tak špatný, že to ovlivní starty. Tankuju 95 u EuroOil, a mám problém se studeným startem a to i po seřízení a vyčištění karburátoru u TT 600 E. Volal sem servisákovi a ten mi říkal že to teď řeší čím dál častěji, ať vypustím benál a zkusím nalít Vervu 100. Sem zkusil a chytil hned. Takže otázka zní, máte někdo odzkoušený kvalitní Natural 95 ? páč jinak asi budu muset jezdit na tu 100-vku, jinak už teď jak se ochlazuje nenastartuju.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26509

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
hoj, tankuju pokud možno u Benziny, jak naftu tak benzin. Nikdy problém, jen jsem byl jinde u nás na STK je malá neznačková pumpa, auto na naftu líné jako veš, ten den jsem tankoval i Biga, hned jsem to poznal na volnoběhu a za tepla se mu taky nechtělo na první otočení ;), vycuc jsem to do kanystru a propálil to v sekačce a rotavátoru na poli, dvoutakty to sežerou líp...posranej etanol, nebo čím to ředí :angry:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 5 roků 6 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26510

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
A to máš stále problémy nebo jen teď. Ani dobrá pumpa nezaručí, že někdy nemají srajdu. Jednou jsem natankoval v Moravské Třebové u OMV a asi zrovna měli klokaní benzín. Motorka poskakovala jak klokan. Pak jsem to zředil 100, bylo to lepší. Zbytek jsem potom vylil u Václava v práci do kanystru a nalil jiný a bylo po skákání. Asi záleží co jim přivezou. Nebo to udělej jako Tombus a pořiď si věrnostní kartičku u Benziny nebo u Molu. Já tankuji převážně u Mol a zatím dobré.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26511

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
žádnou kartičku nemám, nejsem ani důchodce ani socka :woohoo: jen k té stejné pumpě jezdím 40let, je nejblíž :woohoo:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26513

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Začátkem září mi Irča koupila v Přelouči 10l Naturalis 95 a nalil jsem to o víkendu do yukiny, zdálo se mi to hustý a moc hnědé na benzín, ale smrdělo to dobře. V pondělí jsem nastartoval a vyrazil do práce. Po 600m už to chcíplo. Chytlo jen s plným plynem a sitičem. Benzín jsem vylil, voda v něm není, tak jsem vše vyčistil, nalil nový a jezdí to super. Ředím ho 1:4 s normálním benzínem a jezdí to normálně. Asi moc nafty v benzínu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26515

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
takovej benzin bych nechal na mytí součástek, asi brzo tankovala po doplnění nádrží z cisterny, byl ten usazený humáček rozkarbovaný, soudruzi asi šetří na odkalování nádrží...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26517

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No tankuju u EuroOil protože to mám po cestě .bral jsem léta 95 do R19, teď naftu do megana. Bral jsem tam i do Biga když jsem ho měl, a i ten měl horší starty. Bávo K75 je stříkačka tak té to asi tolik nevadí, ale taky se mi poslední dobou zdá že dýl startuje. Bavil jsem se nedávno s borcem co má taky TT 600 E a ten tvrdil že zima, léto, i po dlouhé odstávce přijde cvrnkne do startéru a motor beží. Kde tankuje sem se ho teda neptal. Mě to vlétě tak na druhý pokus chytí, ale teď jak se ochladilo tak už se mu nechce. Borec co mi to TTčko servisuje říkal že to může zkusit poladit na ten horší benzín, ale že mi nezaručí že se to povede. No až vyjedu tu Vervu 100, tak zkusím u benziny 95 a uvidím. Karburátorům to asi vadí víc když to ředí tím bioethanolem či čím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

BENZÍN - kvalita 5 roků 6 měsíců zpět #26518

  • Ivo Zlin
  • Avatar uživatele Ivo Zlin
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Big LOVE
  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Jen takovy poznatek. Pasika jsem dovezl z norska jelikoz ho mam rad a stale slouzi. V norsku jsem jezdil na 95 Natural za cca 6,5. Jen co jsem ho prevezl do teplych krajin na moravu a zacal tankovat tady tak spotreba stoupla cca na 7,5. Vyzkousel jsem tedy natankovat 100ku a ejhle spotreba zase cca 6,5. Stejne jak je to s potravinama tak je to i s benzinem. Samozrejme ze ty,, ekologicke,, sracky v palivu hraji taktez dulezitou roli.
Slunce v dusi a dusi v peri.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.286 sekund