Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Palivová soustava 750

Palivová soustava 750 15 roků 7 měsíců zpět #1898

  • karbous
  • Avatar uživatele karbous
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 38
  • Karma: 2
Ahoj skoro po roce dokončuji 750 biga a doufám že již o víkendu vyjedu :) Mám několik problémů s netěsností pal.soustavy:po rozpojení spojky nádrží vytéká benzín z obou stran rychlospojky...po zapnutí kohoutu paliva proteče benzín až do karburátorů přes čerpadlo...hladina benzínu v obou karb.je zároveň s hranou plov.komory...pravý karb.maličko rosí v dělící rovině...v motoru bylo 3,2litru oleje s benzínem pal.kohout protékal i v zavřeném stavu po rozebrání už funguje příčinu jsem nezjistil....děkuji moc za radu :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 15 roků 7 měsíců zpět #1900

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Pokud to dobře chápu, nezavírají ti ventilky v karburátorech. To by mohlo výt vyšší nastavenou hladinou. Osobně se 750 moc zkušeností nemám, ale vím, že 750 neměly přepady a tedy přetékal benzín dolu. Zřejmě to teče z pravého karbce. Kudy se dostane do oleje by přesně vysvětlil Aldy.
Rychlospojky mají taky špatný ventilek. Nevím jestli to jde rozdělat a vyčistit. Pokud ano, udělej to.
Když máš plnou nebo aspoň 3/4 nádrže, čerpadlo proteče. To je normální. Benzín zastaví až plovákové ventily. Pokud jsou správně nastaveny.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 15 roků 6 měsíců zpět #1964

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Závada bude zcela určitě v pal.soustavě.Plovákové ventilky jsou zřejmě KO,a u 750 hrozí natečení benzinu do motoru,neboť 750 nemaj přepad z karburátoru ven.Ten benzín se tam dostane celkem snadno přes sání do válce a pak dolů do klikové skříně.Doporučoval bych rychlou nápravu,neboť benzin v motoru dovede napáchat pěknou paseku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 12 roků 1 měsíc zpět #14236

  • wondrys
  • Avatar uživatele wondrys
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
Zdravím pánové, u mého 750 se objevila netěsnost té zmiňované rychlospojky a na partsdepot přijde na cca 30 euro, dá se něčím nahradit ? Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 12 roků 1 měsíc zpět #14239

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Podobné rychlospojky jsou i na Aprilii Caponord. Synek je kupoval. Zjistím kde a za kolik.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 12 roků 4 týdnů zpět #14284

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
mne ked zacala pretekat rychlospojka som to spojil kovovou trubkou ktoru som nastrcil do hadicky a vydrzalo to pokial sa mi nepodarilo zohnat druhu rychlospojku proste rychle jednoduche riesenie
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 12 roků 4 týdnů zpět #14289

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17079

  • Davidomca
  • Avatar uživatele Davidomca
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 13
  • Karma: 0
Nazdar bigaři, mám takový malý problém. Po šesti letech jsem dodělal, menší revizi Biga 750. Teď jsem jej chtěl nastartovat, ale bohužel se mi nedostává benzín do motoru? Nevíte náhodou co by mohlo tento problém vyřešit? A jestli je možné poslat nějaké schéma i ručně udělané, které by mi pomohlo se zapojením hadiček od nádrže do karburátoru, přes čerpadlo? Pořád mám takový divny pocit, že to mám špatně zapojené :( Větší oprava bude až přes zimu, teď je třeba jezdit. B) Díky moc za radu a pomoc. Můj e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Už jsem z toho zoufalý :ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17080

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jeden z důvodů,krom toho,že to můžeš mít špatně zapojené,je nízkej stav paliva v nádržích a pumpa to nedokáže natlačit do karburátoru.Mám ale takový pocit,že schema zapojení tady na stránkách někde je.Já bohužel posílat tyhle věci neumím,bo jsem počítačovej debil.Tak snad se někdo obětuje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17111

  • Davidomca
  • Avatar uživatele Davidomca
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 13
  • Karma: 0
Tak jsem to prošel ještě jednou, zkontroloval jsem vše, co šlo. Jak zapojeni hadiček od nádrže, přes pumpu až ke karburátorům a je vše v pořádku. benzín dokonce je i v plovákové komoře. tak i seřízení motoru. Taky vše jak má být. I svíčky hažou jiskru,přesto mi to pořád nejde natočit, už jsem z toho zoufalý a nejraději bych s tím šlehnul. :ohmy: Najde se někdo, kdo by mi v tomto zkusil nějak poradit? :unsure: Uplně ideální by bylo, kdyby se někdo našel, kdo by mi to seřídil. Já už vážně nevím. :dry: Jinak pocházím s Ostravy. Díky moc za jakou koli radu. :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17114

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Vyšroubuj svíčku a stříkni do válce trochu benzínu.Baterii nech znova nabít na 100procent,nebo si pomož baterií třeba z auta,ale pozor-startovat nanejvýš 5 vteřin!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17121

  • Davidomca
  • Avatar uživatele Davidomca
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 13
  • Karma: 0
Tak jsem vše udělal, jak jsi psal. Takže znova. Ještě jednou jsem vše prošel, znova seřídil ventily, znova rozebral a vyčistil karburátor, v nádrži 6 litrů benzínu, nová baterie ( zatím jen v krabici, ale pomáhám si autem :-) ) Svíčky hážou jiskru a přesto to nechce chytit. :-( :ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17122

  • Davidomca
  • Avatar uživatele Davidomca
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 13
  • Karma: 0
Ještě jeden malý poznatek, když zařadím rychlost a chci nastartovat, tak to neudělá nic. Je to v pořádku?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17123

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • NYNÍ ONLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To není v pořádku,pokud startuješ se zmačknutou spojkou,tak máš vadný spínač na bočním stojánku(bezpečnostní prvek).
Přesto to neřeší že Ti to nechce chytnou ,když točíš motorem.Zkus zatočit motorem přes pomocný zdroj a hlavně stříknout dva kubíky benzínu pod svíčku.Pokud to ani nehlesne,tak máš problém v zapalování.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Palivová soustava 750 10 roků 10 měsíců zpět #17126

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
6 litrů benálu v nádržích je málo, dej tam aspoň ještě 10 litrů, určitě vyzkoušej stříknout benzin pod svíci, jak je tady psáno. Pokud jsi se sťoural v karburátorech, je možné,že si tam něco pojebal a nejde sytič.
Ty jiskry Ti to hází, když je máš vyndané (bez komprese) nebo máš svíce v hlavě a ve fajfkách máš jiné (s kompresí)???
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.338 sekund