Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zobák - slepení a vše kolem toho

Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2056

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Zdravim panove, urcite nejsem prvni, co nakonec musel zobak zacit nejak resit, protoze tu a tam mu to proste spadlo tak blbe, ze si zobak ustlal na klade nebo na nakym drnu a proste se nastip, nedej boze, zlomil. Ja ho mam jen nastiplej, tak ho chci dat pres zimu dohromady. Ma s tim uz nekdo zkusenost? Jaky lepidlo? Jestli treba pajkou udelat jakoby drazky mezi ty praskly casti a vylejt to lepidlem, ci pouzit ten nesmysl na lepeni lodi(ted marne premejslim, jak se to jmenuje :) ) a tam se myslim lepi takovy pasy pres nakej kus. To vsechno samozrejme z vnitrni strany a venek pripadne zabrousit ci eventualne prejet naky nedostatky kitem a nastrikat
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2057

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
ze svých zkušeností ti lepení nedoporučuji.Jestly to není nějaká prasklina která je vydět na první pohled a není nějak velká,tak s tím nic nedělej.Jestly to ale chceš opravovat,tak se to svařuje pájkou,pak brousí,kituje finálním tmelem,nebo se dá použít poly vlákno a pak zase brousí a dál je to na tobě.Pokud je to větší prasklinka,tak se k tomu používá taková kovová síťka,která se zataví do toho poškozeného místa.Když se pujdeš zeptat někam kde se tím zabývají,tak tě třeba o nějaký kousek podarují :silly: Hodně zdaru
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2061

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Prave ze to videt je. Chjo, snad jeste nekdo prihodi dalsi radu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2062

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
J8 bych to svěřil profesinálnímu lepiči plastů. Určitě po okolí nějakého najdeš. Tady v Holicích jeden je a možná by to šlo i poštou. Nevím. Domluvit se. Ale určitě je po světě kvanta lepičů plastů, nehledě k tomu, že i v mnohém motokrámě by s tím mohli mít zkušenosti. To bych viděl jako lepší řešení než to hňácat pájkou.


Hele, třeba tady to nemáš daleko
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 6 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2103

  • will
  • Avatar uživatele will
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 52
  • Karma: 9
Plast se nelepí, ale svařuje!!!! Je to v podstatě horkovzdušná pistole. Celý průměr je stáhlý do 9mm (a menšího) nástavce. Plastů je hromadu, číslo plastu použitý na bigu jsem bohužel zapomnel, žádný jiný NEPOUŽÍVAT!! Dopručuji zadat firmě která se tím zabývá. Podomácku se ti to může zkroutit a zdeformovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2104

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Jestli máš 800 tak zobák je s plastu ABS,jak napsal Will pouze svařovat(každý plast se svařuje něčím jiným)a nechat si to udělat od toho kdo to umí.Jestli to budeš patlat něčím jinýn nebude to držet :laugh: a druhýmu přiděláš práci.Já ho mám už taky dělanej a drží to super :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 6 měsíců zpět #2105

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Mam 750. Uz jsem koukal po par firem, co vari plasty.
Po tech radach, co jsem dostal, tak koukam, ze je lepsi to sverit odbornikovi
Poslední úprava: 15 roků 6 měsíců zpět od Asterix.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 4 měsíců zpět #2435

  • Rimmerak
  • Avatar uživatele Rimmerak
Někde na netu jsem viděl návod na vaření plastů. Finální výsledek vypadal dobře.
Týpek dal dva prasklý díly vedle sebe, a nikoli trafo pájkou, ale tou mikropáječkou jak má hrot jak šroubovák to natavoval a promíchával natavenou kašičku z jednoho dílu na druhý. Pokud zaceloval vyštíplí kus, měl ještě kus ABS plastu a přidával ho k tomu. Zvenku to jen trošku líznul, zatmelil a bylo to.

Osobně bych do toho ze spodní strany zatavil nějakou kovovou síťku nebo alespoň drátky a pak přelaminoval, zabrousil...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zobák - slepení a vše kolem toho 15 roků 4 měsíců zpět #2436

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Naky draty ci tak podobnyho, to uz me taky radili v jednej prodejne. Presneji, takovou tu mrizku, jak je u repraku. Nahrat ji a zatavit ji do plastu. Prej to funguje dobre. Par informaci jsem uz kolem toho nasbiral, tak se do toho vrhnu, az bude chvilicka casu. nakej vysetrenej den musi stacit.
Nastesti je to jen lehce praskly, ale vypada to proste blbe a nejde to nejak zakrejt. Ono je videt, ze uz to bylo lepeny nekolikrat, tak to poradne zespoda obrousim a pretahnu to nakejma dratkama nebou tou mrizkou, jestli ji sezenu ve sbernym dvore nebo nekde, kde maj stary repro
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.463 sekund