Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: SPOJKA

Odp.:SPOJKA 15 roků 5 měsíců zpět #2004

  • Dan
  • Avatar uživatele Dan
ok,diky moc, mrknu se po tom
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 15 roků 5 měsíců zpět #2005

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No, zase budu brblat, ale pokud někdo žije v Irsku, tak asi umí anglicky nejen mluvit. Přeložený manuál se poslat se dá taky. Stačí se domluvit, aby ho přidali do balíku s náhradníma dílama.
A až se budeš nudit, tak se koukni do rubriky odkazy. No a uvidíš.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 5 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 15 roků 5 měsíců zpět #2007

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Pro Ira :
Jeden Anglickej orig. manuál tu mám volnej (do 500,-kč)
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 15 roků 5 měsíců zpět #2025

  • Dan
  • Avatar uživatele Dan
o ten manual bych zajem mel,myslim,ze by nemusel byt problem ho prelouskat. kdyby to slo,tak by sme se pak mohli domluvit a dat to nejak dokupy i s tema retizkama a dalsima vecma co budu potrebovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8771

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Nedopatřením jsem přišel na to že to klepání z motoru momentálně dělá spojka.
Při montáži jsem totiž zapomněl na vymezovací podložku mezi košem a nábojem a po nastartování v takovémto stavu běžel motor tiše bez klepání.
Samozřejmě nefungovala dobře spojka, protože se koš a náboj o sebe třeli. A když jsem tam podložku vrátil zase to klepalo.
Škoda že nevidím do vnitř když to běží, a nevím co přesně se tam děje, zdá se že to klepání souvisí i s nepravidelným během motoru a na volnoběh to v tu
chvíli kdy to klepe má tendenci chcípnout. Nevím jestli díky axiální vůli koše nezapadají do sebe přesně zuby primárního ozubeného kola a ozubení na koši.
Když jsem to měl sundaný žádný opotřebení jsem nikde neviděl.
Každopádně určitou vůli koš mít musí aby se při vypnuté spojce mohl točit náboj s hřídelí a koš nezávisle na sobě. Druhá věc je jak velká ta vůle má být.
Zkoušel jsem si nechat udělat vymezovací podložku abych tu vůli zmenšil, ale zatím jsem se netrefil do správného rozměru a nebo je tato snaha zcestná.

Zajímá mne názor na tento problém.
Případně jestli náhodou nevíte jaký má být rozdíl mezi délkou vymezovacího pouzdra co je mezi hřídelí a košem a délkou samotného koše, čili jak vekou axiální vůli by koš měl mít.

Za případné informace předem díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8772

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pokud jsi postupoval při skládání motoru přesně podle manuálu,tak by jsi tebou uvedené problémy mít neměl ovšem pokud Ti na ponku nezbylo více kurvítek než tu píšeš.Bacha na jehlové ložisko v levé části hnací hřídele převodovky.Je to velká slabina Biga zvláště pokud není mazané:(
Kdyby Ti nezapadaly zuby primárního převodu do sebe,tak by jsi ani rukou při skládání motoru klikou neotočil.:cheer:
Pokud máš všechny rozměry standardní tedy aspoň na spodní hranici opotřebení viz.manuál,tak je zbytečné někam dělat podložky,které tam nepatřej.
Opravdu záleží jak jsi motor složil.I když tento motor je na úrovni ČZ477,tak přesto se nechá plno vymezovacích podložek nebo segerových pojistek zapomenout na ponku,zvláště pokud od montáže někam odcházíš nebo bereš telefony.Mám to z osobní zkušenosti,že ještě jednoduší motor než je tento jsem kvůli kurvítkům dvakrát půlil.:( :side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8774

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Jestli je vše originál samozřejmě nezaručím, protože nejsem první majitel a rozměr který mne zajímá (axiální vůle koše) se nikde neuvádí, proto se ptám. To jehlový ložisko sem dával pro sychr nový.

Jinak s tím držení se manuálu máš samozřejmě pravdu.
Taky mi s rostoucím počtem rozborek narostlo sebevědomí mechanika a postupoval sem po paměti, ale vřele to všem začínajícím samoopravářům nedoporučuji, protože je skoro jistý že na něco zapomenou.
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8777

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Tak spojku jsem už vyřešil. Na netu jsem narazil na to že pokud má podložka drsnější povrch, má tendenci unášet koš. A vzhledem k tomu že ji mám dělanou, byly na ní rýhy od soustruhu. tak jsem ji vyleštil do vysokého lesku jemným smirkem a spojka spolehlivě vypíná a :S .
Teď ještě musím najít původ nepravidelného běhu motoru na volnoběh. Chvílemi má tendenci se zatavit, jako by vynechávala elektrika, možná i karburátor. Budu muset zkoušet. Možná dojde na ignitech.
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od radeki.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8778

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Nová stojí 5euro a je bez problémů,škoda zapínat soustruh,to samé platí o futru za 11euro.Kdo měl první serií Jawy 350/638 (1984-1986)jistě pamatuje pocukávání při rozjezdu.Bylo to tehdy špatně vyrobené toto pouzdro vrch měl jinou osu než vnitřek.Nebylo boha seřidit správně spojku,protože lamely nešli přesně v ose.Po výměně pouzdra hned vše ok.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8780

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
to máš samozřejmě pravdu, ale já mám udělanou podložku s přesahem nad vymezovací pouzdro koše, abych zmenšil axiální vůli koše (možná je tam i menší radiální vůle). Ale informace o vůlích koš pouzdro hřídel jsem nenašel, a novej koš stojí 9000,- a to nemám záruku že by to pomohlo. Teď spojka funguje jak má tak to zatím neřeším, když začne zase zlobit teprve zvážím ten koš.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8781

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Koš je zbytečná investice,dej tam co tam má bejt,veškterej vývoj tohoto motoru je zbytečná investice času a materiálu.Axiální vůle koše tam těžko bude neboď je koš staženej na hnací hřídel držákem hlavy spojky cca 60Nm.
Jináč by tam neměl bejt problém,měl jsem prasklé vodítko vypínacího hřebínku ve viku a poznal jsem to až při demontáži.
Pokud Ti složená spojka když za ní rukuo vezmeš nikam nelíta,tak je vše ok.Jak mile má někam vůli,tak chyba bude ve složení hnací hřídele za předpokladu že tam máš vše co tam má být a v pořádku ložiska.
Já tam mám vše originál i pružiny na všem najeto přes 130000km a mimo ložisek a právě hnací hřídele jsem nic jiného neměnil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8800

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tady u mě mám tak trochu problém s radeki.Žádnej učenej z nebe nespad,tyhle stránky jsou tu od toho,abychom si navzájem pomáhali.U tebe je tak trošku zádrhel v tom,že si na problém či závadu kterou máš,sám odpovíš.K tvému videu jsem ti napsal,že se mi zdá ten klepot z motoru je na straně spojky.Odpověď:Všechno jsem měřil,všechno OK.Nepravidelný chod motoru jsi přehlíd,jak družstevník lány a pak v jiným přízpěvku kliďo píďo napíšeš,že ti lítaj jiskry po kabelech od cívek až na žebra válce.Ohledně výměny ložisek,tak to bylo to samý v bledě modrým.Pak se příznáš,žes tam zapoměl nalejt volej,a jestli si všechny ty kluzný součástky nenamazal volejem,tak mi věř,že si to budeš muset zvopáknout.Tohle není výtka,či nějaké pruzení.To vůbec ne,jen jsem to nějak potřeboval ze sebe dostat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8801

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Aspoň můžu fungovat jako odstrašující příklad, a zrovna u tý spojky je problém že ta vůle koše se nikde neuvádí a podle manuálu se tam (kromě lamel) nic moc nekontroluje. Vašek sice píše že tam žádná vůle být nemůže, ale podle mne tam naopak nějaká být musí (ikdyž minimální) protože kdyby byl koš na těsno sevřenej k náboji s lamelama tak nějak by asi přestala spojka plnit svoji funkci. A to že ta vůle koše je moc velká (a díky tomu klepe) jsem zjistil právě díky tomu že sem trochu zbrklej a zapomněl tam dát tu podložku. (Což dokazuje že se máte dycky držet přesnejch postupů podle manuálu, zvlášť když začnete mít pocit že už tomu "fakt rozumíte" a zvládnete to z hlavy) Druhá věc je jestli je tav vše original. To tak nějak nezjistím, leda bych si pořídil všechny díly nový a porovnal je ze starejma. Takže my nezbejvá než se přizpůsobit aktuálnímu stavu. Jinak vím že se často zeptám na něco co si pak sám vyřeším. Většinou píšu ve chvíli kdy už toho mám plný zuby a nedaří se mi, ale pak se stejně přemůžu a udělám to znovu sám podle selskýho rozumu.
Takže slibuju že svý výlevy (zbytečný žádosti o radu i zcestný rady ) omezím na minimum. hawk :S
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 13 roků 8 měsíců zpět #8802

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Radeki,vše v pohodě,rychlejc mluvit(psát) než myslet je dneska normální.
Rád čtu všechny přízpěvky,u některých Tvých se dost bavím,ale neber to ve zlém.Málo kdo na sebe napráší všechny své nezdary.Učenej z nebe nespadl a i zkušení mechanici kolikrát udělají kopanec horší než učedník.
Big je vcelku bezproblémová motorka,přesto se sem tam najde někdo kdo na ní může stále cosi opravovat nebo vyvýjet.
Prostě vše chce své.Už jen to že v domácích podmínkách "blbou" přesnou podložku neuděláš,protože na to nemáš technologilí a těžko by Ti někdo někde přetavoval mašinu a výrobu jedné či deseti přesných kalených podložek.
pokud tam pak dáš něco "jen "stočeného,tak si přiděláš do budoucna jen problémy.Někdy se šetřit nevyplácí a ve finále je vše minimálně o jednu demontáž a montáž dražší.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:SPOJKA 11 roků 8 měsíců zpět #15059

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Vašku,nejde otevřít ten tvůj odkaz se spojkou.Nešlo by to nějak oživit?Je zde plno novejch členů tak si můžou prohlídnout.Díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.174 sekund