Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kryt předních vidlí

Kryt předních vidlí 15 roků 1 týden zpět #4694

  • Důša
  • Avatar uživatele Důša
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
Zdarec vsem. Chci se zeptat zda nekdo nemate zkusenosti s neoprenovymi kryty prednich vidli. Pro predstavu www.inmoto.cz/acerbis-chranic-vidlice-neoprene Jsem trochu na vazkach jestli neoprenove nebo ty plastové. Dikes.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 15 roků 1 týden zpět #4696

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Ja jsem menil prachovky loni. Kupoval jsem novy tady. V e-shopu je nemaji, ale skladem maji dost druhu. Moje jsou vzhledove stejny jako origose, jen jsou z nejakyho materialu podobnyho silikonu (jako jsou treba formy na babovky, dorty apod.:side:). Jsou podstatne mekci a pruznejsi nez origo, takze zrejme neprasknou. Jen jim reknes prumer savli a jakou chces barvu a poslou. Ja mam modry.
S neoprenovyma zkusenost nemam, takze jsem Ti v podstate ani neodpovedel.:blush: Vlastne to pisu jen proto, abych dohnal Geka a Vaska v prispevcich.:side: :side: :side:
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 15 roků 1 týden zpět #4698

  • Důša
  • Avatar uživatele Důša
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
Tak to by mohlo byt to co jsem hledal ;) Nechtel jsem ty plastove a ty silikonove by mohly byt vecne. :cheer: Gracias.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14482

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Ahoj, ty odkazy na neopreny jsou nefunkční, tak tady dávám dva a prosil bych o zkontrolování, jestli je to správnej rozměr... Teda hlavně abych to nasadil na spodní část vidlice, když to má udávaný průměr 40/50, délku 365 mm.
[url=http://www.hzmoto.cz/cz/e-shop/782071/c6084-doplnky-a-prislusenstvi/chranic-vidlic-neopren-acerbis.html
mefo.cz/index.php?]HZ moto [/url]A druhý Mefo
Díky

Edit:
Tak už je objednáno, snad to tam nějak narvu.
Poslední úprava: 11 roků 11 měsíců zpět od Mára.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14569

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
Neopreny bych tam nedával. V dešti se promočí a při větším zmáčknutí vtlačí vodu a všechen bordel do prachovek a gufer. Za chvíli nebudeš mít ve vidlích olej, ale emulzi. Nehledě na to, že pokud dáš neopren na celou délku trubky a pořádně ho upneš trt páskou změní ti průběh útlumu.
Origo manžety mají odfuk kterým se bordel vytlačí ven.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14572

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
No, já žiju v představě, že ty neopreny doléhaj přímo na trubku, je pod nima minimul vzduchu a tak tam žádná dírka ( jako je u origo manžet ) není potřeba. Tím pádem se pod ně žádnej bordel ani voda nedostane, takže se nemůže ani natlačit pod gufero ( stejně by se to přes stěrací kroužek a gufero nedostalo ).
A že mi nějaký pružný hadrový návleky změní průběh útlumu u 220 kg těžkýho stroje :side: :side: .
Nechci se tě nějak dotknout, al podle mě je to úplná blbost. A nebo jsi to ještě neviděl naživo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14574

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
Změna útlumu je minimální, neznatelná, ale je tam. Každý kdo ladí podvozky pozná na první pohled, že vidle měli neopreny. Jezdil sem s neoprenem nějaký čas a po každé akci sem je musel vyhrnout, vyčistit a vysušit. Neopren je hned mokrý. Nasáklý jak hubka trvá týden než na tlumiči uschne. Představ si, že by ty neopreny dělali neprodyšné(nepromokavé) to by se Ti při každém pružení nafoukl jak balon. :-D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14575

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
Změna útlumu je minimální, neznatelná, ale je tam. Každý kdo ladí podvozky pozná na první pohled, že vidle měli neopreny. Jezdil sem s neoprenem nějaký čas a po každé akci sem je musel vyhrnout, vyčistit a vysušit. Neopren je hned mokrý. Nasáklý jak hubka trvá týden než na tlumiči uschne. Představ si, že by ty neopreny dělali neprodyšné(nepromokavé) to by se Ti při každém pružení nafoukl jak balon. :-D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14576

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
No já myslím, že když pod neoprenem není vzduch tak se nemá čím nafouknout... Ale na vidle sem to ještě nedal, dám to tam po renovaci vidlí, hned jak začnou týct gufera a pak se uvidí. Ale já rozdíl v tlumení stejně nepoznám, pokud to nebude zadrhávat nebo tak. A toho, že se budou špinit se docela bojim, ale snad to nějak odrhnout půjde i bez toho, abych to musel pokaždý sundavat.

Ale kdyby se to nafukovalo při pérování, to by taky mělo docela styl B) .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14577

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
Měl by si to jak balóny na Tatře :-D
Já sem s neoprenem nespokojený. Sundal sem je asi po 1. měsíci používání na EXC 300.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14578

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Helmute díky za info,taky jsem to už slyšel,ale tobě věřím.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kryt předních vidlí 11 roků 11 měsíců zpět #14585

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
B) Vaška dík za důvěru ;) Nejvíc mě na tom neoprenu zaráželo, že byl pod ním pořád písek a to sem je měl nahoře i dole uchyceny trt páskou (stahovací páska).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.564 sekund